.

Despre șomajul tehnic pe...

Şomajul tehnic este perioada în care salariaţii sunt trimişi acasă deoarece unitatea nu...

La ce trebuie să...

Înainte de a semna un contract, trebuie să fii foarte atent! Nu, serios,...

Cum sa fii mereu...

Grija pentru sanatate trebuie sa devina o prioritate pentru persoanele adulte. Stilul de...

Te dor călcâiele dimineața?...

Cei care cred că fasceita plantară este doar un cuvânt greu de pronunțat,...
AcasăFapt diversFemeie din Onești,...

Femeie din Onești, acuzată că și-a folosit fetița de 9 luni pentru pornografie pe videochat

O femeie de 24 de ani din Onești, județul Bacău, este cercetată de procurorii DIICOT pentru că ar fi folosit-o pe fiica sa, în vârstă de 9 luni, pentru producerea și punere la dispoziție de materiale pornografice pe un site de videochat pentru adulți.

Anchetatorii susțin că, la data de 8 iunie, prin intermediul unui site de video-chat pentru adulți, femeia a oferit un spectacol pornografic cu fiica sa de 9 luni, producând și punând la dispoziția celorlalți utilizatori ai site-ului materiale pornografice, contra unor sume de bani.

Procurori DIICOT și ofițeri de poliție judiciară au percheziționat joi domiciliul femeii, fiind ridicate două laptopuri, un hard-disk intern, 4 memory-stick-uri, două telefoane mobile și mai multe înscrisuri, bunuri ce ar fi fost folosite la spectacolul pe videochat.

Cei doi copii minori ai femeii, identificați la adresa unde a fost efectuată percheziția, au fost încredințați DGASPC Bacău.

La sediul DIICOT — Structura Centrală, vor fi aduse 2 persoane la audieri.

La acțiune au participat și polițiști din cadrul BCCO Bacău, precum și jandarmi, iar cooperarea internațională a fost facilitată de către EUROPOL.

AGERPRES