Festivalul “O stea printre stele”. Vezi castigatorii

In acest week-end, in Bacau, a avut loc prima editie a a Festivalului national de Muzica Usoara pentru copii, “Stea printre Stele”. Festivalul a fost organizat de ASCHN Centrul “Daniel”, in sala mare a Teatrului Municipal Bacovia.

Juriul festivalului a fost format din personalitati marcante ale muzicii usoare romanesti: Oana Sarbu, Silvia Dumitrescu, Mihai Alexandru, Virgil Popescu, Bogdan Dragomir, Gabriela Nechita, Marcel Iorga si Claudiu Bulete.

Festivalul “Stea printre Stele” este un concurs de interpretare si îşi propune să contribuie la descoperirea şi lansarea de copii si tineri interpreţi de muzică uşoară.

Iata si laureatii acestei prime editii a festivalului:

Categoria 5-7 ani

Ciudin Izabele Elena (P. Neamt) trofeul categoriei
Prundu Elena-Alice (P. Neamt) locul I
Aldea Andrea-Lavinia (P. Neamt) locul II
Ungureanu Alexandra-Gabriela (Roman) locul II
Alexa Stefania (Bacau) locul III
Birjovanu Luiza-Maria (Roman) locul III
Aniculaesei Sabrina (Roman) mentiune
Cijesnchi Ioana (Roman) mentiune
Cosma Mateea (Bacau) mentiune
Sirbu Giulia (Iasi) mentiune
Irimiea Denisa Andreia (Roman) mentiune
Talmacel Eliza (Roman) premiu special
Leonte Cristel Teodora (Bacau) premiu special

Categoria 8-10 ani

Bancu Diandra Mihaela (Roman) trofeul categoriei
Filipoiu Eleonora-Maria (Slobozia) locul I
Sava Teodora-Sabina (P. Neamt) locul I
Laslau Lorina Giorgia (Bacau) locul II
Bahrin Daria Teodora (Iasi) locul II
Dandu Andreea (P. Neamt) locul II
Mihalascu Diana (Buzau) locul III
Stoleru Stefana-Daria (Roman) locul III
Bârzu Denisa (Iasi) locul III
Diaconu Andreea Catalina (Bacau) mentiune
Ciocoiu Romina (Roman) mentiune
Lupu Alexandra-Iulia (Roman) mentiune
Saveliuc Elena-Catalina (Bacau) mentiune
Iosub Andreea-Georgiana (Roman) mentiune
Raduc Oana Justiniana (Iasi) mentiune
Ursache Crista-Minola-Alessia (Roznov) mentiune
Badarau Andrada (Roman) mentiune
Marian Alessia-Elena (P. Neamt) premiu special
Moise Maria Briana (Bucuresti) premiu special

Categoria 11-13 ani

Ursu Raluca-Elena (Botosani) trofeul categoriei
Burghelea Denisa Mihaela (Vaslui) locul I
Marzavan Vanessa Christiana (Bucuresti) locul II
Bisog Otilia-Elisabeta (Raducaneni) locul III
Guzel Sara Irem (Iasi) locul III
Sbarcea Iabela (Bârlad) mentiune
Balint Richard-Alexandru (Roman) mentiune
Ilie Paula-Alexandra (P. Neamt) mentiune
Romascanu Andra-Nicoleta (Bacau) mentiune
Stoenescu Andreea (Bucuresti) premiu special
Trefas Mara-Beatrice (Bacau) premiu special

Categoria 14-16 ani

Tomulesei Maria-Ruxandra (Hârlau) trofeul festivalului
Haidau Alexandra Dumitriana (Iasi) trofeul categoriei
Manolache Theodora (Iasi) locul I
Bucsa Ana-Maria (Botosani) locul II
Filip Codruta-elena (Pascani) locul III
Leparda Andreea (Dorohoi) mentiune
Romascanu Malina (Bacau) mentiune
Asoegwu Daniel-Adrian (Bacau) mentiune

Categoria 17-20 de ani

Petrisoaea Danut (Iasi) tofeul catgoriei
Sava Bianca (P. Neamt) locul I
Botez Alexandra Elena (Hârlau) locul II
Calugaru Florina Hârlau (Iasi) locul III
Abalasei Cristina Loredana (Iasi) mentiune
Stirbat Magda (Liteni) mentiune

+ Album foto de la eveniment, disponibil pe Facebook