.

Problemele cu care se...

Ocuparea unui loc de muncă este esențială pentru capacitatea persoanelor cu dizabilități de...

Tot ce trebuie să...

Până acum vreo 10-15 ani, ca să-ți vinzi mașina în România trebuia să...

Cum să ascunzi o...

O cameră de supraveghere este bună la casa omului si nu mai detaliem...

Cinci schimbări pe care...

Colesterolul este o substanță ceroasă, asemănătoare grăsimilor, care se găsește în toate celulele...
AcasăFapt diversTaximetrist beat la...

Taximetrist beat la volan in Bacau: avea 1,36 la mie


Un echipaj de poliție l-a depistat în flagrant, la data de 29.01.2013, în jurul orei 17.00, pe G. Mihai, de 47 de ani, din Bacău, în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice și conducea un autoturism Taxi, pe strada 9 Mai din Bacău, efectuând transport public de persoane.

Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, care a indicat o concentrație de 1,36 mg/l, alcool pur in aerul expirat.

Conducătorul auto a fost condus la Spitalul Județean Bacău, unde a refuzat recoltarea probelor biologice de sânge necesare pentru stabilirea alcoolemiei.

În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de refuz al conducatorului unui autovehicul de a se supune recoltării probelor biologice.