.

Bolile rapiței și tratamentele...

Rapița (Brassica napus) este o plantă agricolă deosebit de importantă, cultivată în principal...

Sindromul Marfan și legătura...

Sindromul Marfan este o afecțiune genetică rară, dar gravă, care afectează țesutul conjunctiv...

Care ar fi cel...

De ani de zile, de cand am masina, una dintre problemele nerezolvate este...

Câteva leacuri mai mult...

Îl știți pe "catindat"? Ăla care ar fi făcut orice, inclusiv să apeleze...
AcasăFapt diversUn barbat a...

Un barbat a ratat sinuciderea si a ramas blocat sub locomotiva inaintea careia se aruncase

Un barbat din Onesti a vrut sa se sinucida si s-a aruncat in fata unui tren. Rotile locomotivei i-au taiat numai un picior, sinucigasul fiind salvat de pompierii chemati sa-l scoata de sub tren.

Joi, 20 decembrie, la ora 23.58, echipajul S.M.U.R.D. din cadrul Detaşamentului de Pompieri Oneşti a fost solicitat să intervină pentru acordarea primului ajutor calificat unui barbat în vârstă de 38 de ani, rămas blocat sub locomotiva unui tren, în urma unei tentative de suicid.

Victima avea piciorul stâng amputat, iar piciorul drept prins între şină şi una din roţile locomotivei.

La faţa locului s-a deplasat şi un echipaj de intervenţie din cadrul Detaşamentului de Pompieri Oneşti, care a acţionat pentru degajarea victimei de sub locomotivă.

Aceasta a fost preluată de un echipaj din cadrul Serviciului de Ambulanţă, care a transportat-o la Spitalul Municipal Oneşti.